Prihlásenie

Články - Nový projekt "Ready2GO" pre podnikanie v USA, Kanade a ďalších krajinách, financovaný z Európskej komisie

Publikované dňa 24.02.2017 11:22, Daniela Širáňová, SOPK

 

Ste MSP, ktorý má záujem podnikať v medzinárodnom meradle v  krajinách ako USA, Kanada, India, Čile alebo Cameroon? Predstavujeme nový projekt Európskej komisie financovaný z COSME „Ready2Go“, ktorý hľadá dynamické malé a stredné podniky, ktorým by pomohol presadiť sa globálne.

Založenie firmy v týchto krajinách však nie je úplne jednoduchý proces, preto projekt ponúka cca 80 vybraným firmám individuálny coaching a kolektívne školenia, ako aj účasť na kooperačných podujatiach v cieľových trhoch. Taktiež ponúka nové obchodné príležitosti, nové zahraničné kontakty a know-how, ako preniknúť na vybrané trhy.

 

Cieľom školení bude pre každý podnik vytvoriť medzinárodný obchodný plán, strategický náčrt, stanoviť ciele a naštartovať medzinárodný pokrok. Každý zúčastnený podnik dostane pomoc on-distance podporu a rady od Ready2Go v celom programe.

 

Vybrané firmy dostanú prostredníctvom siete Enterprise Europe Network cielenú podporu pre svoje zahraničné aktivity a dokonca môže ťažiť čiastočnú úhradu cestovných nákladov. Tiež sa vypracuje sprievodca, vrátane praktických nástrojov, ktoré pomôžu internacionalizácii firiem a možnosť podnikať  globálne.

 

Cieľové sektory ako aj ďalšie informácie nájdete na oficiálnej webstrane.


V prípade záujmu o účasť na novom projekte sa prihláste najneskôr do 31. marca 2017 na stránke https://www.b2match.eu/ready2go/registration a vyplňte formulár o Vašej firme. Firmy budú vybrané na základe Výzvy pre uchádzačov, ktorú nájdete TU ◄

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.