Prihlásenie

Články - Úspešná podnikateľská misia do PSA Peugeot Citroën

Publikované dňa 03.04.2017 12:53, Julia Micunekova, SBA

Francúzsko-slovenská obchodná komora v spolupráci so Slovak Business Agency v rámci iniciatívy Enterprise Europe Network (medzinárodná sieť na podporu podnikania, inovácií, výskumu a vývoja) zorganizovala podnikateľskú misiu v PSA Peugeot Citroën v piatok 17.03.2017 v Trnave. Podujatie nadviazalo na Fórum dodávateľov PSA, ktoré sa konalo na jeseň minulého roku a ktoré zaznamenalo vysoký záujem zahraničných firiem. 

Desiati zástupcovia portugalských, nemeckých i maďarských spoločností mali možnosť dozvedieť sa viac o histórii, aktivitách, cieľoch, ale aj víziách trnavského závodu v rámci skupiny PSA. Hlavným cieľom návštevy závodu však bola možnosť prenájmu alebo predaja voľných priestorov v rámci projektu Trnava 2. Predstavitelia PSA najskôr umožnili zahraničným spoločnostiam nahliadnuť do priestorov závodu počas výroby, potom viedli samostatné obchodné rokovania za účelom potenciálneho obchodu. Výsledky rokovaní zatiaľ nie sú známe, avšak na základe vyjadrení Alev Onur, vedúcej oddelenia nákupu pre PSA Group pre strednú a východnú Európu, možno konštatovať, že stretnutia by mohli priniesť aj želaný výsledok v podobe uzatvorenia medzinárodnej obchodnej dohody. Zahraničné spoločnosti zaujala najmä rozvinutá infraštruktúra subdodávateľov ako aj dobré napojenie na cestnú infraštruktúru v okolí Trnavy.    

Hlavným cieľom všetkých medzinárodných podujatí v rámci siete Enterprise Europe Network je podporiť nadviazanie nových obchodných vzťahov, ktoré častokrát vedú k dlhodobej spolupráci. Viac našich pripravovaných podujatí nájdete na webovej stránke TU

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.