Prihlásenie

Digitálna agenda: Internetové doménové meno „Bodka.eu“ pomáha malým firmám zviditeľniť sa na jednotnom trhu

16.4.2011

Internetové doménové meno „.eu“ („Bodka.eu“) oslavuje 7. apríla 2011 svoje piate narodeniny. Doména „.eu“ sa stala deviatou najväčšou doménou najvyššej úrovne (TLD, Top Level Domain) na internete, piatou najpopulárnejšou národnou doménou najvyššej úrovne na svete a v Európe obsadila dokonca štvrté miesto. Doména „.eu“ je obzvlášť prínosná pre malé a stredné firmy, pretože zviditeľňuje ich profil na európskych trhoch tým, že im poskytuje celoeurópsku internetovú identitu. Počet registrácií domény „.eu“ rástol každý rok po jej zavedení a teraz dosahuje takmer 3,5 milióna, čo z tejto domény robí deviatu najpopulárnejšiu doménu najvyššej úrovne na svete.

Neelie Kroesová, podpredsedníčka Európskej komisie zodpovedná za digitálnu agendu, uviedla: „Obzvlášť ma teší, že doména ‚.eu‘ je čím ďalej tým populárnejšia medzi malými a strednými podnikmi, ktoré sa chcú lepšie zviditeľniť na európskom jednotnom trhu. Prítomnosť na webe prostredníctvom domény ‚.eu‘ poskytuje jednotlivcom aj spoločnostiam európsku identitu a potenciálni zákazníci ju okamžite rozpoznajú bez ohľadu na hranice.“


Viac informácií je dostupných tu.

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.