Prihlásenie

Nový user-friendly nástroj na vyhľadávanie medzinárodných partnerov!

6.9.2013

Ak ste podnikateľ a zaujímate sa o nové trhy, je pre vás práve tento nástroj ideálnym riešením.

Celý proces pozostáva z 3 jednoduchých krokov:

1. Kliknite na tento link a zadajte:

 typ spolupráce* ,     

 krajinu, v ktorej hľadáte spoluprácu,

 a nakoniec Slovensko.

Sprístupní sa vám kompletná databáza s vyše 10 000 aktívnymi ponukami a požiadavkami na spoluprácu. Ak chcete vyhľadávať ponuky/požiadavky z konkrétnej oblasti, stačí zadať do vyhľadávania kľúčové slovo (napr. food, construction, engine, ...). Jednoduchšie to už nemôže byť. 

 

*Typy spolupráce:

Businnes Offer (BO) – ponuka obchodnej spolupráce - zahraničná spoločnosť ponúka produkty alebo služby na nové trhy. Táto spoločnosť najčastejšie hľadá distribútorov v novej krajine (Slovensko)

Business Request (BR) – požiadavka obchodnej spolupráce – zahraničná spoločnosť má záujem stať sa distribútorom (alebo iná forma spolupráce) slovenskej spoločnosti vo svojej krajine. 

Technology Offer (TO) – ponuka technologickej spolupráce – zahraničná spoločnosť vyvinula technológiu alebo ponúka inováciu v konkrétnej oblasti a chce ju ponúknuť novým trhom (Slovensko)

Technology Request (TR) – požiadavka technologickej spolupráce – zahraničná spoločnosť hľadá inovatívne technológie resp. inovácie, riešenie týkajúce sa konkrétneho problému. Hľadá ich v iných krajinách. (Slovensko)

Research and Development Request - vyhľadávanie partnerov do medzinárodných výskumno- vývojových projektov (firmy, univerzity, výskumno-vývojové strediská, ...)

 

2. Ak sa vám zapáčila niektorá z ponúk/požiadaviek, a chcete získať kontakt na danú firmu, kliknite na „Request more information“ a vyplňte požadovanú tabuľku v anglickom jazyku. Tieto informácie sú potrebné preto, aby spoločnosť získala predstavu o vás (vašej firme) a utvrdila sa, že váš záujem o spoluprácu je seriózny.

3. Na základe správneho postupu budú o vašom záujme informovaní pracovníci RPIC Prešov (Regionálne poradenské a informačné centrum Prešov), ktorí Vám bezplatne sprístupnia kontakt na vami vybranú spoločnosť.

 

...stále si myslíte, že ste primalý na medzinárodný biznis? Zamyslite sa znova... :-)

Viac informácií: http://www.rpicpo.sk/clanok/1774/novy_user-friendly_nastroj_na_vyhladavanie_medzinarodnych_partnerov.html

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.