Prihlásenie

Aktuálne vybrané ponuky na kooperáciu v EÚ (1.-31.7.2013)

6.9.2013

Pokiaľ chcete získať kontakt alebo viac informácií o niektorej ponuke, kontaktujte prosím pracovníkov RPIC Prešov, zaslaním vyplneného tlačiva (príloha) na een@rpicpo.sk

 

TOPL20130708002 Efektívna technológia pre výrobu eko-paliva

Podnikateľ z juhozápadnej časti Poľska vyvinul technológiu pre výrobu biopaliva. Alternatívou k eko palivu, ktoré už na trhu je. Ponuka sa týka nielen chemickej reakcie, ako metódy výroby, ale tiež celej výrobnej linky. Spoločnosť ponúka technológiu chránenú patentom. Možnosť spolupráce – licenčná dohoda.

TODE20130712002 Nano-aerosolový zvlhčovací systém pre výrobu vysoko kvalitných pekárenských výrobkov

Nemecký podnikateľ pôsobiaci v oblasti chladiacich systémov vyvinul klimatizačnú komoru na zvlhčovanie cesta. Využíva proces ultrazvukovej studenej pary namiesto tradičnej horúcej pary. Výhodou je zníženie spotreby energie a optimalizácia výsledkov pečenia. Spoločnosť má záujem o firmy pôsobiace v oblasti chladenia, optimalizačných procesov a dodávania technológie pre pekárne pre obchodné dohody s technickou asistenciou.

TOHU20130716001 Sendvičový panel pre zadné izolácie stien na vnútornej strane budovy proti teplu, vlhkosti a/alebo hluku

Maďarský podnikateľ vyvinul sendvičový panel pre zadnú izoláciu stien na vnútornej strane budovy proti teplu, vlhkosti a hluku. Jeho hlavná výhoda je v tom, že v priebehu renovácie ponúka jednoduché a cenovo dostupné riešenie pre zvýšenie energetickej účinnosti budov. Podnikateľ hľadá priemyselných partnerov pre sériovú výrobu sendvičových panelov rovnako ako poskytovateľa služieb pre dokončovanie izolačných prác.

TOPL20130725004 Pasívne drevené dvere s extrémne nízkym koeficientom presunu tepla

Poľský podnikateľ vyvinul technológiu výroby pasívnych drevených dverí s extrémne nízkym koeficientom presunu tepla. Originálna metóda použitá pri výrobe viacvrstvových, termoizolačných panelov predstavuje inováciu tejto štruktúry. Spoločnosť hľadá firmy pre technickú spoluprácu, spoločný podnik alebo výrobnú dohodu a tiež partnerov pre ďalší vývoj produktu.

TOFR20130717003 Merač teploty pre dohľad nad temperovaním (pred kryštalizácia) čokolády

Francúzska spoločnosť navrhuje zariadenie pre výrobcov čokolády, umožňujúce úspešné ochladenie čokolády. Stroj je ľahko adaptovateľný na iné zariadenie a môže byť integrovaný do výroby. (automatická verzia). Spoločnosť hľadá priemyselných partnerov ako koncových užívateľov alebo firmy, ktoré sú ochotné začleniť merač teploty do svojej výroby. Spolupráca by mohla byť nadviazaná tiež s výrobcami strojov, ktorí sú ochotní rozšíriť sortiment svojich produktov.

TOTR20130729001 Nová technológia baliaceho materiálu pre predĺženie skladovateľnosti čerstvého ovocia a zeleniny, ktorá umožňuje zabaliť rôzne výrobky/produkty do rovnakého balenia

Turecký podnikateľ vyvinul nový baliaci materiál pre udržanie čerstvého ovocia a zeleniny na dlhšiu dobu a predlžuje životnosť a dobu uchovávania produktu. Táto technológia umožňuje balenie rozličných druhov produktov, ktoré majú byť zabalené v rovnakom balení. Podnikateľ je ochotný urobiť výrobnú dohodu s baličmi čerstvých produktov, vývozcami čerstvých výrobkov, výrobcami baliacich materiálov a s dodávateľmi výrobcami čerstvého ovocia a zeleniny. Dohody spoločných podnikov sú tiež možné.

TOES20130705001 Samostatné, diaľkovo ovládané vyrovnávacie zaťaženie pre žeriavy

Španielska spoločnosť vyvinula zariadenie, ktoré po pripojení k háku žeriava je schopné skrátiť alebo predĺžiť reťaze alebo slučky pomocou diaľkovej ručne riadiacej jednotky, podobne ako u žeriavu, čím sa subjekty vyhnú zvládaniu neustáleho zaťaženia a spôsobí, že rozloženie zaťaženia bude bezpečné, jednoduché a rýchle pre ovládanie. Môže byť použitý s akýmkoľvek typom žeriava aj pre viacnásobne použitie, zlepšenie bezpečnosti a šetrenia pracovnej sily a času. Spoločnosť hľadá priemyselných partnerov pre rôzne typy dohôd.

13 ES 252K 3SSM Nové ošetrenie pre efektívne odstraňovanie ťažkých kovov z odpadových vôd

Katalánske výskumné centrum ponúka pokročilú technológiu na odstraňovanie ťažkých kovov z odpadových vôd. Táto technológia čistenia je založená na použití nového nanoštrukturovaného hybridného materiálu, ktorý predstavuje unikátne vlastnosti ako sú veľmi rýchle a vysoko absorpčné kapacity ťažkých kovov. Tento materiál vykazuje najvyššiu selektivitu a adsorpčnú rýchlosť pre ióny olova a medi. Partneri zaujímajúci sa o technickú spoluprácu a obchodné dohody s technickou asistenciou sú vítaní.

TOAT20130723001 Samostatné upevňovacie zariadenie

Rakúska firma vyvinula nový spojovací systém, ktorý prostredníctvom stálej ťažnej sily umožňuje rýchle a spoľahlivé pripojenie. Systém je použiteľný v rôznych priemyselných odvetviach a mohol by nahradiť bežné riešenia, ako sú skrutky, lepenie, zváranie atď. Ďalšími výhodami sú rotácie okolo bodu (žiadne uvoľnenie), neviditeľnosť a nedeštruktívna demontáž. Spoločnosť ponúka licencovaný patent pre priemyselné organizácie, ktoré hľadajú nové inovatívne montážne/upevňovacie riešenia.

TRSE20130701001 Švédska spoločnosť hľadá koncentrovanú fotovoltaickú technológiu (CPV) s vysokou mierou konverzie energie

Švédska spoločnosť sa zaujíma o inovatívnu solárnu technológiu zo zahraničia. Spoločnosť chce nájsť vhodného výrobcu, ktorý vyrába solárne panely s vysokou mierou konverzie energie. Predmetom záujmu je najmä koncentrované fotovoltaické riešenie (CPV). Spoločnosť má záujem o obchodnú dohodu s technickým poradenstvom.

TRCZ20130701002 Zmena mechanických a tepelných vlastností mäkčeného PVC

Český podnikateľ hľadá novú technológiu na úpravu mechanických a tepelných vlastností mäkčeného PVC vyrobeného z recyklovaných káblov. Upravené PVC bude požívané pre výrobu krytov kanálov alebo iné nakladacie mechanické produkty. Spoločnosť má záujem o obchodnú dohodu s technickou asistenciou.

12 PL 62AQ 3RHT Odsávací systém s filtrom pre drevospracujúci priemysel

Výrobná spoločnosť zo severovýchodného Poľska v rámci drevárskeho odvetvia hľadá systém odsávania prachu s filtrom. Systém bude použitý pre výrobnú halu. Zariadenie bude použité pre nasledujúce materiály: masívne drevo, drevené materiály ako je MDF, plasty a hliníkové penové materiály v štyroch úrovniach, v jednom cykle. Zariadenie by malo byť plne vyvinuté, už na trhu.

TRPL20130704001 Technológia výroby medu s kúskami ovocia

Podnikateľ zo severovýchodného Poľska sa zaoberá výrobou medu a hľadá novú technológiu výroby medy s kúskami ovocia. Hľadaná technológia by mala umožniť pridať ovocie do rôznych druhov medu vo fáze plnenia medu do pohára. Plody by mali byť dávkované v inej forme ako lyofilizát (suché plody s prázdnym vnútrom). Táto technológia môže byť v koncepčnej fáze. Podnikateľ hľadá partnerov v rámci obchodnej dohody s technickým poradenstvom.

TRES20130729001 Napájanie pre nízky výkon použitia osvetlenia

Baskická spoločnosť so zameraním na technické použitie osvetlenia hľadá nižšie napájanie pre začlenenie do svojich produktov. Riešenie by malo byť univerzálnym vstupom (AC/DC) s PFC a 12V výstupom (výkon 6W a 15W) s dlhou životnosťou pri 60°C a vhodné pre aplikáciu osvetlenia. Napájanie požaduje zvýšenie efektívnosti v spotrebe energií svietidiel a globálnejšie riešenia osvetlenia vo vnútri rozsahu aplikácie. Spoločnosť hľadá dodávateľskú dohodu alebo vývojársku firmu na zabezpečenie priemyselných prototypov.

Viac informácií: http://www.rpicpo.sk/clanok/1860/technologicka_spolupraca_1--31-7-2013.html

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.