Prihlásenie

Aktuálne vybrané ponuky na kooperáciu v EÚ (1.-31.10.2013)

12.11.2013

TRGR20131007002 Tepelné čerpadlo na výrobu teplej úžitkovej vody, vykurovanie a chladenie 

Grécky podnikateľ je v procese výstavby nového agroturistického komplexu na Kréte. Komplex bude tvorený z tradičných kamenných domov, ako aj z priestoru pre voľnočasové aktivity. Spoločnosť hľadá dodávateľa a/alebo výrobcu inovatívneho tepelného čerpadla, ktoré okrem vykurovania a chladenia, môže produkovať horúcu vodu do komplexu. Spoločnosť hľadá obchodnú zmluvu s technickou asistenciou.

 

TRPL20131010001 Poľská spoločnosť špecializujúca sa na výrobu produktov pre spracovanie potravín hľadá technológiu na výrobu prírodného masla pre mäso alebo ryby

Poľská spoločnosť špecializujúca sa na výrobu korenia hľadá technológiu/receptúru na výrobu čerstvého masla, ktoré možno použiť priamo na mäso alebo ryby, bez použitia strojov na namáčanie. Požadovaná technológia by mala byť testovaná a pripravená na dodanie, a tiež by mala pokryť celý výrobný proces. Spoločnosť má záujem o technickú spoluprácu, alebo obchodnú zmluvu s technickou asistenciou.

 

TRIL20131007001 Vysokostupnicové systémy na solárny ohrev vody

Izraelská spoločnosť hľadá technológiu na vytvorenie vysokostupnicového systému na solárny ohrev vody. V ideálnom prípade by táto technológia mala byť pripravená pre konečnú realizáciu projektu na kľuč. Spolupráca môže byť vykonaná ako partnerstvo v rámci projektov na kľuč.

 

TOIT20131002002 Miniaturizované snímače pre priemyselné aplikácie 

Podnikateľ zo severu Talianska, pracujúci v sektore riadenia pohybu, vyvinul miniaturizované prírastkové/absolútne snímače veľmi vhodné pre aplikácie riadenia pohybu so snímačom pripojeným k elektromotorom, jednosmerným prúdom alebo k striedavému motoru, alebo zmontovaný v zariadení zákazníka. Typickými aplikáciami sú automatické otvorenie dverí, zváranie alebo textilné systémy podávania drôtu, automatizácie domácnosti, malé robotizácie, automatizácie. Spoločnosti v týchto odvetviach sú vyhľadávané pre technickú spoluprácu a obchodné dohody.

 

TOIE20131011001 Technológia poskytujúca riešenie na uvoľnenie bolesti chrbta pri sedení

Írska spoločnosť s tridsať ročnou špecializáciou na výrobu sedenia na mieru poskytujúce úľavu pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta majú patentovanú osvedčenú technológiu pre individuálne posúdenie potrieb pacienta, meranie a prispôsobenie výroby sedadiel. Spoločnosť hľadá partnerov pôsobiacich v oblasti odborného nábytku alebo poskytovania zariadení s cieľom rozšíriť geografický dosah technológie. Presná povaha partnerstva je otvorená vyjednávaniu.

 

TOIT20131022001 Nový elektrický generátor pre dobíjanie auto batérií 

Taliansky vynálezca vyvinul inovatívny systém pre autá na elektronický pohon na zvýšenie nezávislosti od elektrickej batérie prostredníctvom generátora, ktorý pomáha dobíjať batérie bez odobratia napájania do auta a bez pomoci iných spaľovacích motorov. Hľadajú sa kvalifikované spoločnosti alebo investori na výstavbu prototypu.

 

TRUK20131016001 Hľadá sa výrobca automatických strojov na triedenie hmotnosti kovu

Britská spoločnosť špecializujúca sa na presne perforované produkty hľadá riešenie na automatické triedenie hmotnosti kovu, na zdokonalenie výrobného procesu šľahačov (hmotnosť v rozsahu od cca 200g -. 400g každý). Všetky šľahače sú obdĺžnikové oceľové tyče s ostrými rohmi a jedným alebo dvomi otvormi vo vnútri. Spoločnosť hľadá firmy vyrábajúce stroje na triedenie hmotnosti použiteľné v procese, pre obchodné dohody s technickou asistenciou.

 

TOIT20130627001 Dynamické služby vyzdvihnutia a dopravenia na vyžiadanie 

Talianska spoločnosť vyvinula webovú dopravu na vyžiadanie pre optimalizáciu vyzdvihnutia a dopravenia. Systém zhromažďuje žiadosti od občanov, ktoré je potrebné vyzdvihnúť doma, v kancelárii alebo na iných miestach, dopraviť ich do určitého cieľa a späť. To umožňuje nájsť najlepšiu trasu pre správu všetkých žiadostí s využitím, čo najmenšieho počtu vozidiel. Spoločnosť hľadá partnerov pre ďalší spoločný vývoj, licenčné alebo komerčné zmluvy s technickou asistenciou.

 

TOES20130724001 Nové metódy na výrobu bionafty, biomazadiel a organických prísad 

Španielska spoločnosť patentovala dva nepretržité procesy na výrobu bionafty z rastlinných olejov. Prvý používa metyl-acetát, ktorý zabraňuje produkcii glycerínu ako druhotného produktu, získaný namiesto triacetínu. Druhý používa metanol generujúci bionaftu iba v jednej fáze, čím sa znižuje rýchlosť reakcie a eliminujú sa vedľajšie reakcie (tvorba mydla). Spoločnosť hľadá firmy pre licencie a dohody o technickej spolupráci.

 

TONL20130926002 Elektrická brzda pre ťahané prívesy a karavany 

Holandská spoločnosť vyvinula elektrický brzdový systém pre ťahané prívesy. Systém poskytuje oveľa lepšie a bezpečnejšie brzdenie auto prívesov/karavanov ako mechanická zotrvačnosť vyvolaná brzdovým systémom. Holandský partner hľadá spojenie s výrobcami ťahaných prívesov, karavanov a s výrobcami náprav. Spolupráca môže byť dohodnutá v rámci licenčnej zmluvy alebo ako obchodná zmluva s podporou transferu technológií prostredníctvom technickej pomoci.

 

TONL20131010001 Technológia na intuitívne ovládanie osvetlenia pre svietidlá

Holandská spoločnosť vyvinula a patentovala technológiu na intuitívne ovládanie osvetlenia, ktorá umožňuje jednoduché a pohodlné ovládanie nastavenia svetla (okrem iného: farebné efekty, zameranie a smer lúča) pomocou dotyku, ako sa bežne používa v oblasti smartphonov a tabletov. Spoločnosť ponúka svoje duševné vlastníctvo, know-how a prístup v rámci licenčných zmlúv k originálnym výrobcom zariadení a návrhárom svietidiel.

 

TONL20130912001 Aplikácia zo zosilňujúcich vlákien na výrobu jednosmernej pásky

Holandská spoločnosť vyvinula flexibilný priemyselný proces pre impregnáciu sklenených a uhlíkových vlákien s rôznymi typmi termoplastov. Táto technológia umožňuje vyrábať jednosmerné pásky s vlastnosťami, ktoré sú prispôsobené špecifickým potrebám klientov. Holandský partner hľadá spojenie s výrobcami vysokoúčelových kompozitných dielov a komponentov, ktorí majú záujem o uplatnenie tejto pásky v rámci obchodných zmlúv podporovaných transferom technológií prostredníctvom technickej pomoci.

 

TOTR20130930001 Nový systém na zaznamenávanie a monitorovanie mobilných zariadení, ktorý by zabránil neoprávnenému použitiu 

Podnikateľ z Turecka vyvinul nový systém pre sledovanie mobilných zariadení, ktorý tiež umožňuje skontrolovať stav registrácie a zabrániť neregistrovaným mobilným zariadeniam získať služby od mobilných operátorov. Spoločnosť hľadá partnerov z priemyselného alebo verejného sektora pre licenčné alebo komerčné dohody s technickou pomocou.

 

TOES20131004002 Inteligentné siete používané pre rôzne aplikácie: Komunikácia a senzorové siete

Španielska výskumná skupina vyvíja a implementuje inteligentné siete pre rôzne aplikácie, ako heterogénny bezdrôtový senzor sietí schopných reagovať na potreby komunikácie, snímania a na distribuovanie správy flexibilným, samostatným a efektívnym spôsobom. Výskumná skupina hľadá spoločnosti, ktoré potrebujú túto technológiu pre využitie, alebo vstup do ďalšieho rozvoja.

Viac informácií: http://www.rpicpo.sk/clanok/2040/technologicka_spolupraca_1--31-10-2013.html

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.