Prihlásenie

Aktuálne ponuky na kooperáciu od (16.-30.12. 2015)

26.1.2016

Prinášame nové ponuky z databazy na vyhľadávanie obchodných partnerov - Partnering Opportunity Database za mesiac december 2015

 

Ponuka zo sektorovej skupiny životné prostredie

Title: Permanentné zásobovanie recyklovateľných materiálov a zdrojov na recykláciu 

Opis:  Ponúkame permanentné zásobovanie recyklovateľnými materiálmi. Zameriavame sa na recyklovaný plast, papier, železné a iné materiály ako napr. znehodnotené pneumatiky. Dodatočne pracujeme aj na alternatívnych zdrojoch paliva ako biomasa a tuhé palivá.

Hľadáme podniky, ktoré recyklujú a spotrebúvajú zmiešané tuhé plasty, PET a HDPE produkty. Taktiež hľadáme aj podniky, ktoré sa zaoberajú recykláciou papiera a lepenky. V oblasti železného šrotu hľadáme spracovateľov takéhoto odpadu a možných odberateľov a spracovateľov použitých pneumatík a odpadového materiálu s tým súvisiaceho. Ideálny obchodný partner pre spoločnosť by sa mal zaoberať spracovaním uvedených typov druhotných surovín a vie ich znovu využiť. 

C.10 Výroba potravín

BRRU20151207001

Ruský výrobca špecializujúci sa na výrobu cukroviniek z kakaa a iných prírodných ingrediencií hľadá obchodných partnerov, ktorí by mu boli schopní dodávať surové ingrediencie pre výrobu cukroviniek. Ide o potravinárske prísady ako farbivá, príchute, činidlá pre tvorbu gélu, agar, želatína a pod. Produkty spoločnosti sú známe vo viac ako 20 regiónoch Ruska. 

C.13 Výroba textilu

TOLV20150722002

Lotyšská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou oblečenia hľadá výrobné spoločnosti z módneho a odevného priemyslu. Spoločnosť vyvinula novú metódu pre výrobu bezšvíkového pleteného oblečenia. Technológia môže byť použitá pre rôzne typy priadze a pre výrobu rôznych typov a tvarov odevov. Spoločnosť má záujem o spoluprácu na základe dohody o výrobe alebo o uzatvorení obchodnej zmluvy s technickou asistenciou. 

C.22  Výroba výrobkov z gumy a plastu

BRPL20151222001

Poľský výrobca plastových produktov hľadá dodávateľov plastového granulátu, z ktorého by spoločnosť vyrábala svoje výrobky. Hľadajú spoľahlivého dodávateľa vysoko kvalitného čierneho, bieleho a transparentného granulátu. 

C.26  Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkov

TOBG20151027001

Talianska spoločnosť poskytujúca inovatívne monitorovacie a meracie systémy pre správu prírodných a vodných zdrojov hľadá partnerov, ktorí by vyskúšali ich technológiu v reálnom prostredí. Spolupráca by prebiehala na základe dohody o technologickej spolupráci.

C.29  Výroba motorových vozidiel, návesov a prívesov

BRPL20151221002

Poľská spoločnosť pôsobiaca v automobilovom priemysle chce nadviazať obchodnú spoluprácu s partnermi, ktorí by chceli svoje produkty dodávať na poľský trh. Spoločnosť vyrába a distribuuje ťažké nákladné automobily ako sú odťahové vozidlá a prepravné vozidlá. Taktiež má vo svojom portfóliu aj náhradné diely a príslušenstvo pre tieto typy vozidiel. Spoločnosť má záujem stať sa výhradným distribútorom nových značiek pre poľský trh. Spolupráca sa môže realizovať aj pod obchodným zastúpením.  

C.31  Výroba nábytku

BRPL20151216001

Poľská spoločnosť zaoberajúca sa distribúciou a výrobou na mieru robeného nábytku rôznych druhov (kuchyne, kancelársky nábytok, nábytok pre jachty) hľadá výrobcov a exportérov nábytku z iných krajín, ktorých by zastupovala na poľskom trhu. Spoločnosť má záujem o dlho dobejší odber väčšieho množstva nábytku. 

C.32  Výroba elektronických výrobkov

BRFR20151210001

Francúzska vývojová spoločnosť pre špičkové produkty v oblasti kompenzácie zdravotných handicapov hľadá výrobcu plastových nastaviteľných kĺbov s mierou napojenia 25 mm.  

D.35  Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu

TOUK20151217001

Britská spoločnosť hľadá správcov a vlastníkov budov,  vývojárov, ktorí by im pomohli s testovaním a vývojom ich produktu určeným na meranie spotreby energií. Spoločnosť vyvinula sadu riešení, ktoré užívateľom umožňujú sledovať aktuálnu spotrebu energie v reálnom čase. Riešenie je dostupné online a nepotrebuje lokálnu inštaláciu. Spoločnosť poskytuje pre zákazníkov kvalifikačné kurzy.   

F.41  Výstavba budov

BRES20151029002

Španielska spoločnosť špecializujúca sa na predaj obkladov, dlažieb a ďalších

stavebných materiálov hľadá výrobné firmy, ktoré chcú distribuovať svoje stavebné produkty na španielsky trh. Produkty sa budú predávať vo veľkoskladoch ako aj vo veľkoobchodných stavebninách. 

G.46 Veľkoobchod, okrem motorových vozidiel a motocyklov

BRCY20151215001

Cyperský veľkoobchodník s parafínovým olejom hľadá výrobcov. Spoločnosť sa zaoberá najmä importom, balením a predajom parafínového oleja, byliniek a korenia. Spoločnosť hľadá nových výrobcov oleja, ktorým chce poskytnúť obchodné zastúpenie alebo distribučné služby. 

BRTR20151222001

Turecká spoločnosť aktívna v oblasti distribúcie laminátových podláh ponúka svoje služby pre výrobcov takýchto podlahových krytín. Spoločnosť hľadá firmy, ktoré by mali záujem vstúpiť na turecký trh. Ponúka im obchodné zastúpenie v tomto segmente. V portfóliu spoločnosti sú podlahové krytiny vyrobené z buku, dubu, smreku, borovice a tíku. 

J.61 Telekomunikácie

TONL20151103001

Holandský podnik špecializujúci sa na vývoj bezdrôtových snímačov pohybu, ponúka vysoko škálovateľný, ultra-synchronizovaný bezdrôtový sieťový navigačný a polohový senzor. Je špeciálne navrhnutý pre sledovanie pohybu viacerých osôb naraz. Spoločnosť hľadá koncových užívateľov a integrátorov pre používanie tohto výrobku v konkrétnej aplikácii v rámci technickej spolupráce. 

TOES20150803005

Španielska súkromná spoločnosť ponúka riešenie na ovládanie a kontrolu námorných bariér. Zariadenie je určené pre prístavy, kde dokáže riadiť vstupy a výstup jednotlivých plavidiel do prístavu a z neho. Systém poskytuje správu zariadení v aktuálnom čase, umožňuje aj rezerváciu a fakturáciu za služby. Zariadenie je možné ovládať aj cez smartfón. 

TOES20151204003

Španielska spoločnosť vyvinula integrovaný kontrolný a navigačný systém pre cestujúcich. Systém umožňuje koncovým užívateľom a cestujúcim na letiskách, vlakových a autobusových staniciach vyhľadať aktuálne informácie o konkrétnom prostredí, v ktorom sa práve cestujúci nachádza. Spoločnosť hľadá správcov a manažérov transportných terminálov, ktorí by chceli tento systém využívať a zároveň sa podieľať na jeho ďalšom zlepšení.  

J.62 Počítačové programovanie, poradenstvo a súvisiace služby

TORS20151208001

Srbská softvérová spoločnosť hľadá investora, s ktorým by uzavrela joint ventures zmluvu.  Spoločnosť vyvinula softvérové riešenie pre poľnohospodárstvo. Toto riešenie umožňuje spoločnostiam ľahšie spravovať a skladovať zásoby úrody. Oproti konkurencii má výhodu v tom, že sa dá prispôsobiť špecifickým požiadavkám zákazníka.  

M.72 Vedecký výskum a vývoj

TOCZ20151204001

Česká univerzita, ktorá vyvinula zariadenie pre plnenie nádrží na stlačený zemný plyn hľadá partnera, ktorý by vedel jej produkt vyrábať a v budúcnosti spolupracovať aj na ďalšom vývoji produktu. Zariadenie na plnenie nádrží v automobiloch sa môže využiť aj pre akumuláciu tepla. Zariadenie zatiaľ nie je na trhu a čaká na udelenie patentu.

TOES20150928004

Španielska technologická spoločnosť, ktorá pôsobí ako spin off firma univerzity hľadá investora alebo výrobného partnera pre svoj produkt. Spoločnosť vyvinula riešenie, ktoré umožňuje získavať účinné látky z listov aloe a zároveň z nich odstraňovať toxické látky ako fenol. Výťažky z aloe sa používajú v kozmetických a výživových produktoch.

TOFR20151204002

Francúzske výskumné a vývojové centrum pre plastové a kompozitné materiály ponúka svoje technické znalosti a schopnosti pre partnerov, ktorí by mali záujem vyvíjať nové polymérové materiály. Taktiež poskytne svoje znalosti pre partnerov v projektových výzvach. Centrum má záujem nadviazať spoluprácu hlavne s podnikmi pôsobiacimi v automobilovom a leteckom priemysle, ako aj v odvetví stavebníctva a obalových materiálov pre potraviny. Vývojové centrum zaujíma vedecká a technologická spolupráca.   

TOES20151130003

Andalúzske technologické centrum vyvinulo novú technológiu vychádzajúcu z matematických výpočtov, na základe ktorých možno charakterizovať seizmickú schopnosť budov pozostávajúcich z panelových a neprefabrikátových prvkov. Centrum hľadá firmy alebo vývojové spoločnosti, ktoré by boli ochotné pokračovať na vývoji tohto systému, prípadne uzavrieť dohodu o technickej spolupráci.   

P.85 Vzdelávanie

TOPL20141006001

Poľská univerzita vyvinula tenkostenný pórovitý povlak, ktorý má vlastnosti uzatvoreného porézneho povlaku. Je vyrobený z termoplastického materiálu, najmä z PVC a vhodný je hlavne na aplikáciu pre ocelové drôty s kruhovým prierezom. Univerzita by sa rada dohodla na uzavretí licenčnej zmluvy pre produkt.  

 

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.