Prihlásenie

Aktuálne ponuky na kooperáciu od (16. - 30.9 2016)

31.10.2016

Databáza ponúk na partnerstvo POD – Partnering Opportunities Database

Databáza POD je jedným z bezplatných nástrojov siete Enterprise Europe Network pre obchodnú spoluprácu,  podporu prenosu inovácií medzi firmami, univerzitami a výskumnými inštitúciami. Vstupy do databázy - kooperačné a technologické ponuky a požiadavky - sú vkladané prostredníctvom členských organizácií siete Enterprise Europe Network v celej Európe.

Databáza ponúka dve možnosti

- zverejnenie profilu Vašej firmy v databáze,

- získavanie kontaktov na zverejnené ponuky zahraničných podnikateľov v databáze.

Na  webovej stránkehttp://een.ec.europa.eu/  si môžete pozerať najnovšie ponuky na partnerstvo.

V prípade záujmu o výber adresy z databázy je potrebne vyplniť tzv. Expression of Interest (EoI), kde treba v anglickom jazyku vyplniť formulár a odpovedať na otázky:

- In what type of technology, business or research collaboration are you interested in?

- What type of further information do you need?

- Presentation of the Interested Company

Vypracované odpovede spolu s kontaktnými údajmi Vašej firmy zasielajte na adresu:

Oľga Némethová, Slovak Business Agency, Karadžičova 2, 811 09 Bratislava, 

tel. 02/20 36 32 70, E-mail: nemethova@sbagency.sk

A 01 - Pestovanie plodín a chov zvierat, poľovníctvo a služby s tým súvisiace BRCN20160819001 

Čínska exportná spoločnosť, ktorá spolupracuje s predajcami krmív, doplnkových látok pre zvieratá ako aj poľnohospodárskych komodít (strukoviny, obilniny, zemiaky) hľadá partnerov pre import poľnohospodárskych produktov alebo má záujem pracovať ako distribútor pre európske firmy.

C.13 Výroba textilu

BRRU20160906001

Ruská spoločnosť, špecializujúca sa  na výrobu pleteného oblečenie pre deti od 2-12 rokov až po mládež 170 cm hľadá výrobcu príslušenstva a materiálov v rámci dohody o výrobe. Partner by mal dodať všetky potrebné tovary do Ruska po prerokovaní logistických a veľkostných požiadaviek.

C.20 Výroba chemikálií a chemických produktov

BRUK20160912001 

Britská spoločnosť, ktorá má veľké skladovacie priestory a zrelú zákaznícku základňu v sektore pohostinstva hľadá špeciálnych výrobcov alkoholických a nealkoholických nápojov. Má záujem o rôzne druhy piva, šampanské, alkoholické limonády, ochutené mušty ktorým by robila reklamu alebo zabezpečovala distribúciu.

BRPT20160909001

Portugalská firma, ktorá vyrába farby a laky pre stavebníctvo, drevársky a strojársky priemysel, hľadá partnerov na rozšírenie ponuky produktov ako napr. prísad do betónu do maloobchodov na základe licenčnej zmluvy.

C.21 Výroba základných farmaceutických výrobkov a farmaceutických prípravkov

BRSE20160629001

Švédska spoločnosť, špecializujúca sa na distribúciu rôznych profesionálnych optických výrobkov, hľadá nových dodávateľov na rozšírenie portfólia služieb a ktorí by mohli dodávateľ inovatívne výrobky na švédsky trh.

C.25  Výroba kovových konštrukcií okrem strojov a zariadení

TRUK20160923001

Škótsky MSP, ktorý navrhuje a vyrába luxusné pánske doplnky, vrátane ploskačiek z nerezovej ocele, hľadá automatizované alebo robotované technológie, na výrobu produktov zrkadlovou povrchovou úpravou. Hľadá partnera na uzavretie obchodnej zmluvy s technickou asistenciou s partnermi, ktorý môžu dodávať alebo prispôsobiť vhodnú technológiu.

C.27 Výroba elektrických zariadení

TRBE20160830001

Bruselská spoločnosť s pobočkou v Senegale špecializujúca sa na energetický audit a riadenie fotovoltarických projektov a elektrifikáciu vidieka hľadá  výrobcov fotovoltarických technológií za účelom poskytnúť zariadenia na africkom fotovaltarickom trhu. Táto technológia môže byť vhodná na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov ako je biomasa alebo veterná energia.

C.28 Výroba strojov a zariadení i.

BRGR20160722001

Grécka obchodná spoločnosť zameraná na rezné nástroje na drevo, kov, hliník, ako sú pásové píly, kotúčové píly, rezné CNC nástroje, vrtáky a rôzne príslušenstvo, hľadá nových dodávateľov na distribúciu hlavne z Nórska a celej Európy.

C.32 Výroba elektronických výrobkov

BRES20160927001 

Španielska začínajúca firma pôsobiaca na vývoji technológie, založenej na analýze oka v ranných fázach neurologických a psychických porúch, hľadá nemocnice a výskumné centra, ktoré by boli ochotné vykonávať klinické skúšky ako subdodávateľská zmluva a má záujem rozšíriť svoju sieť medzi medzinárodných partnerov, podieľajúcich sa na klinických štúdiách.

C.33 Oprava a inštalácia strojov a prístrojov

BRLT20160901001 

Litovská spoločnosť hľadá výrobcu vojenskej kontajnerovej kuchyne, ktorý ma 15 ročné skúsenosti v oblasti výroby kuchynských vojenských zariadení pre prácu v subkontraktngu.

D.35 Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu

TRPL20160926001

Malá poľská spoločnosť, pôsobiaca v oblasti výstavby veternej farmy, hľadá technológie s cieľom zvýšiť efektivitu veterných turbín. Technológia by mala zlepšiť využitie účinnosti vodorovnej asi veternej turbíny. Spoločnosť hľadá partnerov na podpísanie obchodných dohôd s technickom asistenciou.

F.41 Výstavba budov

BRHR20160907001 

Chorvátska stavebná firma, ktorá bola založená v roku 2011 s rozsiahlymi skúsenosti s prácou v zahraničí hľadá subdodávateľov z Maďarska, Slovenská Poľska a Rumunska na inštalatérske, kanalizačné, kúrenárske a klimatizačné práce.

G.46 Veľkoobchod a maloobchod a oprava motorových vozidiel a motocyklov

BRCN20160607001

Čínska obchodná spoločnosť pôsobiaca v oblasti medzinárodného poľnohospodárskeho obchodu, hľadá dodávateľov bravčového mozgu (400 ton za mesiac) na výrobu produktov na ochranu zdravia.

BRDK20160901001 

Dánska spoločnosť, špecializujúca sa na na bio a prírodné produkty, hľadá výrobcov ekologických orechov, kušu, lieskových orechov, pinových orieškov, pistácií, chia semien a organických zelených olív.

BRME20160823001

Distribútor ovocia a zeleniny z Čiernej Hory hľadá spoločnosti, zaoberajúce sa výrobou čerstvého ovocia (sliviek, mango, papája, kiwi, čučoriedky, maliny, hrušky, melón, ananás a zeleniny (cibule, uhoriek, paradajok, artičokov, brokolice, karfiolu, baklažánu, cukety, kapusty, fazule  hrášku, špenátu), ktorí chcú vstúpiť na ich trhy.

BRPL20160706001

Skúsený poľský distribútor zdravých potravín,  ktoré neobsahujú laktózu, gluten,  preferujúci bio certifikované odrody, exotické šťavy, sušené ovocie a rôzne kávy  hľadá nové produkty, ktoré by mohol dovážať do Poľska na základe distribučnej služby.

TRAT20160826001 

Rakúsky začínajú podnikateľ aktívny na trhu nutričných nápojov (smooties, shajky, práškové nápoje) hľadá výrobcov kuchynských spotrebičov ako sú mixéry a karafy, sklenené nádoby na zriadenie novej značky. Firma hľadá partnerov na poskytnutie požadovaných produktov vo forme výrob y alebo licenčnej zmluvy.

I 55 Ubytovanie

BRUK20160819003

Anglický začínajúci podnikateľ vyvinul nový exkluzívny a dôveryhodný trh pre študentov, ktorý im umožňuje rezerváciu ubytovanie iba niekoľkými kliknutiami. Okrem toho ponúka špeciálnu sadu služieb pre vlastníkov nehnuteľností. Spoločnosť hľadá marketingovú agentúru, ktorá by im pomohla s konkurenčnými aktivitami pre založenie platformy, prostredníctvom zmluvy o službách.

M.72 Vedecký výskum a vývoj

TRSE20160912001

Švédska spoločnosť vyrába a vyvíja kognitívne pomôcky založené na hmotnosti a tlaku, používané v rámci zmyslovej integrácie terapie. Spoločnosť hľadá partnerov pre dohodu zameranú na výskumnú spoluprácu, ktorí majú záujem o štúdium vplyvu produktov na každodenný život ako vo dne tak aj v noci na overenie používania prípravkou a diagnostiku.

BRUK20160822002

Britská obchodná spoločnosť, zameraná na obhospodarovanie pôdy, zameriavanie dôležitých parametrov ovplyvňujúcich rastliny, monitorovanie klímy, ochrany proti škodcom,  hľadá nových dodávateľov pre použitie v poľnohospodárstve, ako obchodného zástupcu zúčastnených výrobkov z Európy. Zákazníci sú farmy, kvetinové záhrady a golfové ihriská v celej Británii.

Q.86 Vzdelávanie 

BRSE20160916001

Popredná švédska spoločnosť, ktorá  ponúka asistenčné technológie a výrobky určené pre seniorov a telesne postihnutých  hľadá partnerov na spustenie vlastných maloobchodných predajní na pokrytie celého trhu Švédska.

R.90 Tvorivé, umelecké a zábavné činnosti

BRUK20160922001

Britský módny návrhár, ktorý sa špecializuje na dizajn koženého dámskeho oblečenia a ovčích búnd a viest, hľadá výrobcov koží, ktorý by vedeli vyrobiť vzorové kusy v malých množstvách. Po návšteve na trhu USA, kde bol o nich veľký záujem, spoločnosť hľadá nových dodávateľov v Európe.

S.96  Ostatné osobné služby

BRUK20160916003

Britská spoločnosť poskytujúca služby práčovne na pranie plienok v súkromných domácnostiach a v škôlkach sa snazí vytvoriť subdodávateľskú zmluvu. Klient dostane štartovací balíček 50 ks bavlnených plienok a na základe týždenného prenájmu sa takto  znižuje odpad a zavádza opakovane použiteľné plienky.

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.