Prihlásenie

Aktuálne ponuky na kooperáciu v EÚ (16.- 26.9.2015)

15.10.2015

Prinášame prehľad aktuálnych ponúk na kooperáciu adresovanú slovenským podnikateľom za mesiac september 2015

C.19 Výroba koksu a rafinovaných ropných produktov

BRUK20150921001

Britská spoločnosť zaoberajúca sa predajom a výrobou nafukovacích platforiem pre námorný priemysel hľadá výrobcov vinyl-acetátovej alebo polyetylénovej peny. Pena sa nalepuje navrch platforiem. Spoločnosť hľadá výrobcu, ktorý má technológiu a skúsenosti vo výrobe takejto peny a bol by ju schopný dodávať v súlade s požiadavkami spoločnosti.

C.20 Výroba chemikálií a chemických produktov

BRPL20150916001

Poľská spoločnosť zaoberajúca sa poľnohospodárskymi chemikáliami a hnojivami hľadá nové obchodné príležitosti. Spoločnosť chce importovať hotové produkty na trhy hlavne v centrálnej a východnej Európe. Taktiež má záujem nadviazať spoluprácu aj s novými výrobnými spoločnostiami, ktoré vyrábajú nové typy hnojív a chemikálií. V súčasnosti je spoločnosť distribútorom inovatívnych hnojív a chemikálií z Grécka, Macedónska, Srbska, Českej republiky na poľský trh.

C.22 Výroba výrobkov z gumy a plastu  

BRUK20150907002

Britský výrobca širokého sortimentu plastových trubiek pre futbalové bránky hľadá obchodnú spoluprácu s výrobcom špecializujúcim sa výrobu PVC plastových trubiek s priemerom 80 mm a taktiež prebrúsených materiálov. Spoločnosť má záujem o dohodu o spoločnej výrobnej kooperácii. Spoločnosť je jednou z najdlhšie pôsobiacich na trhu a ako prvá začala vyrábať odľahčené konštrukcie futbalových bránok pre deti.

C.27 Výroba elektrických zariadení

BRUK20150908001

Britská spoločnosť zaoberajúca sa dodávkami obnoviteľnej energie hľadá nového dodávateľa 250kW a 285kw polykrištalických solárnych panelov. Spoločnosť chec posilniť svoju pozíciu na britskom trhu. Panely by mali spĺňať minimálne 1.úroveň podľa ratingu Bloomberg. Spoločnosť plánuje vystupovať ako distribútor panelov.

C.31 Výroba nábytku

BRFR20140429001

Francúzske zastúpenie nábytkárskej firmy hľadá subdodávateľov z východnej Európy, ktorí by dodávali pre jednu z najväčších nábytkárskych spoločností časti potrebné na kompletizáciu nábytku. Záujem má o spoluprácu so slovenskými, českými, poľskými, rumunskými, maďarskými firmami. Spoločnosť hľadá spoluprácu na sub dodávateľskej báze pre oblasť výroby, ktorá sa časom môže pretaviť aj do podoby obchodného zastúpenia. 

C.32 Výroba elektronických výrobkov

BRPL20150921001

Poľský výrobca hračiek hľadá dodávateľa, ktorý by do jeho portfólia vedel poskytnúť nové inovatívne hračky, ktoré budú zaujímave pre deti ako aj dospelých. Spoločnosť pôsobí na trhoch Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska. Hračky by boli uvedené na trh pod licencovanou dohodou. 

BRSE20150827001

Švédska spoločnosť hľadá spoločnosť v Európe, ktorá by bola schopná vyrobiť prototyp tvárovej masky zo silikónu. Švédska spoločnosť pôsobiaca v oblasti krásy a starostlivosti o zdravie vyvinula masku, ktorá pomáha odstraňovať vrásky. Spoločnosť hľadá výrobcu, ktorý by bol schopný vyrobiť jej prototyp zo silikónu. Spoločnosť vyžaduje partnera, ktorý vie poskytnúť priemyselný dizajn, má dobrú znalosť ohľadom materiálov a vie vyrábať produkty aj v malosériovej výrobe.

D.35  Dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu

TRIT20150921001

Taliansky startup, vlastník práv duševného vlastníctva pre stroj, ktorý premieňa energiu z obnoviteľných zdrojov ako riek, prílivu a odlivu hľadá možnosti využitia svojej technológie pre dynamické skúšky v príslušnom prostredí.

G.45 Veľkoobchod a maloobchod a oprava motorových vozidiel a motocyklov

BRIT20150715001

Talianská obchodná spoločnosť zaoberajúca sa importom a exportom náhradných súčiastok pre kamióny a ťažké stroje hľadá distribútorov pre africký trh. Spolupráca bude vykonávaná formou dohody o distribučných službách.

BRDE20150923001

Nemecký dodávateľ náhradných častí pre autá, kamióny, autobusy ako aj súčiastok pre vŕtacie vybavenie hľadá dodávateľov náhradných súčiastok pre rozšírenie svojej produktovej rady. Spolupráca bude realizovaná na báze distribučnej dohody.

G.46 Veľkoobchod, okrem motorových vozidiel a motocyklov

BRRO20150706001

Rumunská spoločnosť zaoberajúca sa obchodom so stavebnými materiálmi a nástrojmi ponúka svoje distribučné služby potenciálnym európskym partnerom. Spoločnosť sa špecializuje na import a maloobchod, veľkoobchod s konštrukčnými materiálmi, náradím, príslušenstvom. Spoločnosť je schopná distribuovať náradie a príslušenstvo pod vlastnou privátnou značkou. Spoločnosť sa zameriava hlavne na  upevňovacie systémy (perforácia, rezanie, dierovacie systémy, konektory pre drevostavby, technicko-priemyselné upevňovacie riešenia);  stavebné systémy (strešné krytiny, izolácie, interiérový dizajn, tesárstvo, drenážne systémy, septiky, univerzálne fólie, membrány, atď.)

BRRS20150827001

Srbský obchodník s hlboko zmrazenými morskými rybami ponúka obchodno sprostredkovateľské služby pre európskych výrobcov, ktorí by mali záujem pôsobiť na srbskom trhu. Spoločnosť je najvačším dodávateľom rýb na srbskom trhu. Dodáva 70 rôznych rýb a rybacích produktov. Produktové portfólio spoločnosti tvoria: filé z rýb, pangasius filé, slede, surimi tyčinky, morský ostriež, losos atlantický, pražmy, pstruhy. 

BRIT20150828001

Talianska obchodná agentúra ponúka služby pre spoločnosti, ktoré by chceli dodávať energetické, hydraulické a inteligentné transportné systémy na taliansky trh. Talianska obchodná agentúra zastupuje záujmy veľkých klientov v oblasti výroby solárnych vodných výhrevných systémov, elektrické ohrievače vody, uskladňovanie plynu, kúpeľňové radiátory, klimatizačné systémy a iné. Spoločnosť vie v budúcnosti poskytnúť aj podporu a tréningy pre inštalatérov, ktorí budú vykonávať inštaláciu zariadení.

G.47 Maloobchod okrem motorových vozidiel a motocyklov

BRUK20150917001

Britská spoločnosť pôsobiaca v oblasti športových potrieb a oblečenia hľadá výrobcu pre produkt kompresných ponožiek. Spoločnosť vyvinula sortiment športového oblečenia vyrobeného pomocou infračervenej technológie s cieľom posilniť výkonnosť a urýchliť regeneračný proces športovca. Spoločnosť hľadá výrobcu, ktorý by vedel vyrábať kompresné ponožky pomocou priadze Celliant.

BRSE20150918001

Švédsky podnikateľ hľadá výrobcov a dodávateľov, ktorí by mu dodávali biele doplnky pre domácnosť. Produkty by boli určené pre predaj cez online obchody, ktoré zakladá a zameriava ich pre segment bieleho nábytku a bielych dekoratívnych predmetov. Spolupráca bude realizovaná na dohode o distribučných dodávkach avšak podnikateľ je otvorený aj diskusii o možnej obchodnej spolupráci.

BRGR20150729003

Grécka spoločnosť hľadá nových dodávateľov farieb, lakov, maliarskeho vybavenia a príslušenstva,  maliarskych valčekov, polystyrénových stenových profilov, osobné ochranné oblečenie pre pracovníkov. Firma sa snaží rozšíriť svoju produktovú základňu a zlepšiť svoju konkurencieschopnosť na báze distribučnej dohody poskytovania služieb. 

BRDE20150914001

Nemecká spoločnosť zaoberajúca sa predajom módneho, organického oblečenia pre mladých ľudí chce rozšíriť svoju produktovú radu a hľadá možných dodávateľov, ktorí by boli schopní poskytnúť spoločnosti oblečenie a módne doplnky pre mladých ľudí z organického zloženia. Oblečenie by malo byť štýlové a moderné. Spoločnosť sa najviac zaujíma o športové oblečenie a módne doplnky z prírodného materiálu. 

M.74 Ostatné odborné, vedecké a technické činnosti

BRDK20150914001

Dánska spoločnosť hľadá firmu, ktorá by vedela poskytnúť servis, údržbu, natieranie veterných turbín, mlynov. Spoločnosť dodáva personálne, inšpekčné služby pre sektor obnoviteľných zdrojov a energie. Primárne sa zameriava na veterné elektrárne. Spoločnosť je otvorená všetkým typom ponúk no najviac sa zaujíma o spoločnosti, ktoré by vedeli poskytnúť údržbu a servis pre veterné parky. 

N.81 Činnosti súvisiace s údržbou zariadení a krajinnou úpravou

BRBG20150715001

Bulharská spoločnosť zaoberajúca sa predajom a výrobou deratizačných prostriedkov a špecializujúca sa aj na boj proti škodcom ponúka svoje služby pre nové a inovatívne firmy. Spoločnosť pracuje s vysokokvalitnými produktmi značiek ako Bayer a Syngenta ako aj s produktmi lokálnych bulharských spoločností. Produkty sú zamerné na zneškodnenie hmyzu, švábov, škodcov a iných druhov parazitov. Spoločnosť chce nadviazať obchodnú spoluprácu s firmami, ktoré vyrábajú inovatívne biologické pesticídy, insekticídy, aerosóly, repelenty, výrobky pre ultrazvukové hubenie škodcov, feromónové parfumy, moskytiéry, zariadenia pre deratizáciu a iné. 

Q.86 Zdravotníctvo

BRCZ20140828001

Český podnik zaoberajúci sa importom a distribúciou medicínskych zariadení a materiálov ponúka svoje služby pre dodávanie tovarov sektoru s medicínskymi potrebami. Spoločnosť má 16 ročné skúsenosti v tejto oblasti. Spoločnosť disponuje dvomi internetovými obchodmi ako aj niekoľkými kamennými predajňami na území Českej republiky. 

 

 

 

Iniciatíva Enterprise Europe Network je spolufinancovaná Európskou komisiou prostredníctvom Rámcového programu na podporu konkurencieschopnosti firiem a MSP (COSME) 2014-2020.